Algo Cloud

Datové centrum pro Český rozhlas

 • Pružné navyšování výkonu
  Výkon serverů se pružně přizpůsobuje neustále rostoucí základně posluchačů a klientů.
 • Úspory na infrastruktuře
  Díky fungování z cloudu nemusí Český rozhlas investovat do vlastní infrastruktury.
 • Vyšší dostupnost a spolehlivost
  Audioportál mujRozhlas.cz a ostatní aplikace Českého rozhlasu mohou díky dostatečnému výkonu a nepřetržité podpoře lépe fungovat.
Audioportál mujRozhlas.cz v cloudovém prostředí

Český rozhlas provozuje 22 stanic a zahraniční vysílání a jeho pořady jsou pravidelně dostupné k online poslechu na audio portálu mujRozhlas.cz. S rostoucím počtem pořadů a posluchačů je celý systém velmi náročný na požadovaný výkon a jeho neustálé změny. Provoz z vlastních serverů by vyžadoval nejen vysoké investice do infrastruktury a její údržby, ale také obtíže a neefektivitu spojenou s jejím neustálým rozšiřováním.

Jaké řešení jsme v rámci naší spolupráce zajistili?

Zajistili jsme cloudové řešení založené na vlastním datovém centru Algotechu. Z původního cloudového prostředí jsme nejprve přesunuly webové stránky nejnáročnější z hlediska výkonnostních požadavků. Postupně se pak do nového virtuálního prostředí přesunulo i aplikační rozhraní. Nově vytvářené aplikace a služby se podle potřeby již testují a zprovozňují přímo v novém virtuálním prostředí.

Potřebujete řešení na míru?
Volejte na: +420 225 006 555
Chci řešení na míru
V jakém stavu je naše spolupráce právě teď?

Český rozhlas díky novému cloudovému řešení ušetřil na zvyšování výkonu a konektivity oproti původnímu prostředí a získal vyšší výkon pro plynulý chod svých internetových projektů, hlavně projektu mujRozhlas.cz. S rostoucí posluchačskou základnou se pak daří pružně navyšovat výkon a díky cloudovému řešení je navíc možné aplikaci rychleji modernizovat a upravovat souběžně s provozem.

Chci vědět víc

Pár vět zákazníka:

„Spolupráce se společností Algotech byla od začátku na špičkové úrovni. Zejména jsme se obávali náročné migrace více než 70ti serverů z původního prostředí, ale díky profesionálnímu a proaktivnímu přístupu ze strany Algotechu vše proběhlo nad očekávání hladce.“

Jindřich Kubelík
vedoucí Oddělení vývoje aplikací
Za 20 let s námi cestu do cloudu našlo 1 300 zákazníků
Český rozhlas logo Czech Airlines logo ABO logo Lama Mobile logo Telly logo DataFriends logo Kaňák logo REmax logo Evropa Realitní kancelář logo Nord Blanc logo TSK a.s. logo Nutrend logo Zrup logo pbw group logo Crocodile logo Toyoda gosei logo Kapitol logo Balikobot logo Argo Hytos logo Charita Olomouc logo
Potřebujete cloudové řešení, ale
nevíte, jaké zvolit? Poradíme vám.
Zeptejte se odborníků
Máte zájem o vyzkoušení nebo dotaz?
Zanechte nám na sebe kontakt, do 3 hodin se vám ozve náš cloud specialista.
 • Nejvyšší standard bezpečnosti dat - certifikace ISO 27001:2014
 • Naše podpora je dostupná nonstop na tel: +420 225 006 555
 • Cloud provozujeme ze 3 nezávislých lokalit
Nechcete čekat na odpověď?
Zavolejte nám na číslo +420 225 006 555
Vaše zpráva
Vaše data jsou chráněna

Volbou „Odeslat” beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.