Algo Cloud

Informační systém pro ZRUP Příbram a.s.

ZRUP Příbram a.s. se soustředí na obytné kontejnery, Algotech na jeho informační systém

Možná si právě lámete hlavu s tím, jak co nejsnáze provozovat svůj firemní informační systém. Řešíte, jak výkonný má být server, aby vše zvládl teď i v dohledné budoucnosti, hledáte správce, máte trochu obavy o svá data a o jejich zálohování... Řešení může být až překvapivě snadné, jak vám ukážeme na konkrétním příkladu české firmy ZRUP Příbram a.s. a Algo Cloudu.

Když teď slyšíte slovo „cloud“, možná si říkáte, že budeme mluvit o nějakém řešení pro velké firmy. Nikoli. Příbramská společnost ZRUP Příbram a.s., o které tu bude řeč, zaměstnává 65 lidí a je tradičním českým výrobcem obytných kontejnerů s dlouholetými zkušenostmi v oblasti dodávek montovaných modulárních staveb. Firma dodává své produkty v rámci ČR i do zahraničí a pracuje pro ni řada zkušených odborníků, kteří si poradí s výrobou i montáží buněk, ze kterých rostou školy, školky, rodinné domy, ubytovny, administrativní budovy, prodejny, ale třeba i sportoviště. V poslední době ale řešila problémy se svým IT.

Starosti se servery

Po řadu let byly srdcem firemního IT ve společnosti ZRUP Příbram a.s. vlastní servery spravované externím IT specialistou, na kterých mimo jiné běžel informační systém Helios. Jak firma rostla, zvyšovaly se i nároky na informační systém a limitem stávajícího řešení se stala databáze, jejíž velikost přerostla 10 GB. Upgrade existujícího řešení by byl problematický a velice nákladný, a tak se vedení společnosti rozhodlo, že po dvanácti letech fungování informačního systému, a to v podstatě beze změn, je nyní na čase provést ráznou změnu.

Nabízely se dva základní přístupy: První variantou bylo znovu klasické řešení s vlastními servery přímo ve firmě (tzv. on premise řešení), druhou pak cloud, tedy řešení kompletně využívající infrastrukturu poskytovatele služby. Zatímco u tradičního přístupu by zástupci firmy museli řešit otázky týkající se potřebného výkonu nových serverů, jejich instalaci, správu i samotné pořízení, u cloudu by tyto starosti odpadly. Uživatelé ovšem měli obavy, že by se tak data ocitla mimo firmu a jako riziko vnímali i možné výpadky. Petr Tvrdík, který změnu za firmu řešil, ovšem tyto starosti považoval za bezpředmětné - tedy pod podmínkou, že bude pečlivě vybrán spolehlivý dodavatel cloudových služeb. Výhody cloudu v jeho očích jasně převažovaly.

A tak došlo na výběrové řízení zaměřené na poskytovatele cloudu. Bylo osloveno 10 společností, do užšího výběru jich postoupila polovina. Vybrané firmy splňovaly všechny základní podmínky pro provoz informačního systému pod operačním systémem Windows, který informační systém Helios ke své funkci potřebuje. Nyní bylo třeba zjistit, jak by spolupráce vypadala v praxi. Po detailní analýze a podrobném pohovoru s každým z potenciálních dodavatelů padla volba na Algotech.

Potřebujete řešení na míru?
Volejte na: +420 225 006 555
Chci řešení na míru
Nyní se o informační systém stará Algotech

Samotný přechod na nové řešení byl rychlý a bezproblémový. Společnost Algotech nabízí plnou podporu při migraci, v tomto případě si ji ale klient zvládl provést vlastními silami. Na novém řešení oceňuje, že hardware běží u dodavatele, který jej plně spravuje, a zajišťuje také zálohování dat. V prvním měsíci jsme navýšili prostor pro zálohu informačního systému, které proběhla defacto okamžitě. Vybrané cloudové řešení je pak oproti klasickému on-premise přístupu výhodnější i finančně.

Díky provedené změně se vedení společnosti ZRUP Příbram a.s. uvolnily ruce i pro další vylepšování IT. Pro blízkou budoucnost plánuje nasazení pokročilého docházkového systému a systému výkazů úkolové mzdy, které budou propojeny s informačním systémem firmy. A v dohledu je i propojení 3D kreslicího programu Solid Edge s Heliosem v cloudu.

Dodejme, že cloud společnosti Algotech nazvaný Algo Cloud nabízí souhrn technologií a služeb, díky nimž lze zajistit běh firemního IT bez velkých vstupních investic na infrastruktuře dodavatele. Služby jsou dostupné velkým i menším firmám, státní správě, ale i jednotlivcům. Cloud běží ve vlastním datovém centru Algotechu připojeném na hlavní internetový uzel, což umožňuje zajistit nejen vysokou bezpečnost a flexibilitu, ale právě také finanční dostupnost i pro ty nejmenší klienty.

Chci vědět víc

Pár vět zákazníka:

„Ocenili jsme především kvalitu týmu Algotechu, způsob jeho komunikace i prozákaznický servis. Algotech nám několikrát prodloužil testovací období, díky kterému jsme mohli systémy v cloudu pořádně otestovat a ujistit se, že informační systém bude mít dostatečně rychlou odezvu. Důležité byly i náklady, ale Algotech jsme vybrali i přesto, že nabídl až druhou nejvýhodnější cenu."

Petr Tvrdík
ZRUP Příbram a.s.
Za 20 let s námi cestu do cloudu našlo 1 300 zákazníků
Český rozhlas logo Czech Airlines logo ABO logo Lama Mobile logo Telly logo DataFriends logo Kaňák logo REmax logo Evropa Realitní kancelář logo Nord Blanc logo TSK a.s. logo Nutrend logo Zrup logo pbw group logo Crocodile logo Toyoda gosei logo Kapitol logo Balikobot logo Argo Hytos logo Charita Olomouc logo
Potřebujete cloudové řešení, ale
nevíte, jaké zvolit? Poradíme vám.
Zeptejte se odborníků
Máte zájem o vyzkoušení nebo dotaz?
Zanechte nám na sebe kontakt, do 3 hodin se vám ozve náš cloud specialista.
  • Nejvyšší standard bezpečnosti dat - certifikace ISO 27001:2014
  • Naše podpora je dostupná nonstop na tel: +420 225 006 555
  • Cloud provozujeme ze 3 nezávislých lokalit
Nechcete čekat na odpověď?
Zavolejte nám na číslo +420 225 006 555
Vaše zpráva
Vaše data jsou chráněna

Volbou „Odeslat” beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.