Algo Cloud

5 věcí, které byste si měli rozmyslet před přechodem do cloudu

5 věcí, které byste si měli rozmyslet před přechodem do cloudu - Fotka
Produkty a služby

Rozpočet pro cloudové řešení

Rozhodli jste se přejít do cloudu? Skvěle. Je to investice, která může vaší firmě zajistit zářnou budoucnost. Vy musíte počítat s jedním: jakkoli se cloud v dlouhodobém měřítku vyplatí a počáteční náklady jsou nižší než při budování nové infrastruktury, nějaké výdaje spojené s přechodem na cloud tu jsou. Přechod do cloudu není něčím, na čem by se mělo šetřit. Jednak to často prostě nejde, jednak se to dlouhodobě nemůže vyplatit

Je nutné počítat i s tím, že se po cestě vyskytnou komplikace. Přechodné ztráty dat, špatná kompatibilita systémů, omezení provozu kvůli zatížení serverů, to všechno vás bude stát další peníze. Nepodceňujte tedy svůj cloudový rozpočet a buďte si jisti, že tato investice se vám několikanásobně vrátí. Navíc, rozpočet pro zřízení vlastního datového centra se vší infrastrukturou by byl až násobně vyšší. Cloud je nejlevnější a nejschůdnější možnou cestou.

 

Poskytovatel cloudového řešení

Na trhu je celá řada cloudových poskytovatelů, kteří poskytují širokou škálu služeb. Než se vůbec pustíte do výběru, udělejte si podrobný výzkum. Zaměřte se na to, jaké konkrétní aspekty cloudu vaše podnikání potřebuje. Ukládáte velké množství tvrdých dat? Bude potřeba si zařídit velké úložiště. Jsou vaše IT systémy výkonnostně náročné? Musíte si zajistit cloudové centrum s dobrou výpočetní kapacitou. Jak cloud používá vaše konkurence? Co od nového systému očekávají vaši zaměstnanci? Co si přejí vaši klienti?

Ať už rešerše vyjde jakkoliv, v Algotechu se dokážeme přizpůsobit vašim potřebám. Celý cloudový systém je skvěle škálovatelný a bez potíží ho využívají firmy všech velikostí. Nevěříte? Podívejte se na naše reference.

 

Druh cloudu

Druh cloudu úzce souvisí s poskytovatelem. V zásadě existují tři typy cloudu; veřejný, privátní a hybridní. Každý z těchto typů má svá pro a proti a každý se hodí pro trochu jiný druh podnikání. 

  • Veřejný – nejhojněji používaný typ cloudu, je levný a efektivní, ale poskytovatel serverů má kromě vás celou řadu dalších klientů, velkou výhodou je snadná škálovatelnost poskytovaných služeb.
  • Privátní – výrazně dražší řešení, hodí se pro velké firmy, které si mohou dovolit investici do vlastního datového centra a zakládají si na soukromí svých dat.
  • Hybridní – kombinace obou výše zmíněných modelů, část dat je na veřejném a část zůstává na soukromém cloudu, levnější alternativa pro firmy, kterým nevadí část svých dat poskytnout třetí straně.

 

Zabezpečení

Zabezpečení je snad nejrizikovější oblastí celého procesu přechodu do cloudu. Spousta firem si totiž neuvědomuje, že cloudoví poskytovatelé se sice starají o zabezpečení svých serverů a služeb, ale ochrana firemních zařízení a procesů zůstává ve většině případů na vás. Kybernetičtí zločinci si to moc dobře uvědomují a cílí své útoky právě sem, na nedostatečně chráněné firemní počítače a chytrá zařízení. Někteří cloudoví poskytovatelé nabízejí i front-end zabezpečení, ale rozhodně ne všichni. Další možnost je využití externí firmy, nebo zřízení vlastního bezpečnostního IT centra.

ALGOCLOUD: Bezpečnost je pro nás prioritou. Denně odrazíme více než 1,2 milionů kyberútoků. Naše produkty splňují nejvyšší bezpečnostní standardy včetně klasifikace TIER III, podmínek PCI DSS a certifikace bezpečnosti informací ISO 27001:2014. U nás jsou vaše data v bezpečí.

 

Downtime

Kromě toho, že musíte počítat s výpadkem fungování serverů v procesu přechodu do cloudu, je dobré myslet i do budoucna. Takzvané disaster recovery planning je další důležitou součástí fungování toho složitého stroje, kterým je Vaše firma. V případě katastrofy (požáru, zemětřesení, kybernetického útoku) může dojít ke ztrátě velkého množství dat. Jak už bylo zmíněno, data jsou krví vašeho podnikání, bez nich to prostě nejde. Právě proto musíte mít předem vymyšlený plán, co v takové situaci dělat a svoje data zálohovat

Době mezi katastrofou a obnovením provozu se říká downtime, firma nemůže fungovat a přichází o peníze. Vaším cílem je zkrátit tuto dobu na minimum, a to s pomocí efektivního zálohováníplánu rychlé obnovy ztracených dat.

  • Věděli jste, že v Algotechu vaše data zálohujeme vždy alespoň na třech různých místech? To je více, než si může dovolit většina firem se soukromými datovými centry. Dostupnost dat garantujeme na 99,99 %.

 

Shrnutí

Cesta do cloudu je trnitá a plná překážek. Se správným plánováním ale žádná z těchto překážek není nepřekonatelná a odměna na konci cesty za to opravdu stojí. Dnes už tedy vůbec není otázkou, jestli přejít do cloudu. Otázkou je, jak to udělat co nejrychleji a nejefektivněji (pozor, ne nejlevněji!) Pokud budete váhat příliš dlouho, bude náskok vaší konkurence nepřekonatelný a vy už nebudete nikoho zajímat.

Tak co, už přemýšlíte o cestě do cloudu? Vyzkoušejte ten náš, klidně hned a na čtrnáct dní úplně zdarma.

Potřebujete cloudové řešení, ale
nevíte, jaké zvolit? Poradíme vám.
Zeptejte se odborníků
Máte zájem o vyzkoušení nebo dotaz?
Zanechte nám na sebe kontakt, do 3 hodin se vám ozve náš cloud specialista.
  • Nejvyšší standard bezpečnosti dat - certifikace ISO 27001:2014
  • Naše podpora je dostupná nonstop na tel: +420 225 006 555
  • Cloud provozujeme ze 3 nezávislých lokalit
Nechcete čekat na odpověď?
Zavolejte nám na číslo +420 225 006 555
Vaše zpráva
Vaše data jsou chráněna

Volbou „Odeslat” beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.